مرکز ترک اعتیاد مشاوره گنبد – مرکز مشاوره نوروفیدبک رسپینا

مرکز ترک اعتیاد مشاوره گنبد

ترک اعتیاد گنبد: رایج ترین مواد مخدر شامل تریاک، هروئین، شیشه، حشیش، مورفین، متادون و … می شود. ترک هر کدام از آن ها مانند ترک شیشه ، ترک حشیش، ترک هروئین و… زمان بر بوده و نیاز به برنامه درمانی دقیق وجود دارد.

بهترین روش درمان اعتیاد چیست؟ نوروتراپی و روان درمانی: گنبد کاووس

ترک اعتیاد گنبد: رایج ترین مواد مخدر شامل تریاک، هروئین، شیشه، حشیش، مورفین، متادون و … می شود. ترک هر کدام از آن ها مانند ترک شیشه ، ترک حشیش، ترک هروئین و... زمان بر بوده و نیاز به برنامه درمانی دقیق وجود دارد.

مردم اغلب با الکل، مواد مخدر، مواد غذایی و یا حتی برخی خریدها اقدام به خود درمانی می کنند تا حالت عاطفی خود را تغییر دهند. درمان نوروفیدبک کمک می کند تا مسائل عاطفی حل شده و نیاز به خود درمانی برطرف شود. با نوروفیدبک فرد به ثبات روانی بیشتری می رسد و قدرت بیشتری برای غلبه به انگیزه ها و مشکلات دارد.

  1. وابستگی شیمیایی

داروهای اعتیاد آور می توانند فعالیت مغز را به طور اساسی تغییر دهند و سیستم عصبی مرکزی را تحت تاثیر قرار می دهند. مغز با این داروها سازگاری پیدا می کند و حالت دارویی با حالت طبیعی و استراحت اشتباه گرفته می شود. زمانی که داروی کمتری به مغز برسد، به خاطر تعادل ناسازگار، مغز هوشیاری را به عنوان حالتی از استرس در نظر می گیرد. زمانی که مغز طی جلسات نوروفیدبک به یک حالت طبیعی بازمی گردد، ماده یا رفتار فرد دیگر اثر مورد نظر را ندارد.

روش درمانی نوروفیدبک می تواند مشکلات جدی مربوط به مواد مخدر را برطرف کند، اما باید یک رویکرد چند وجهی در نظر گرفته شود. نوروفیدبک نباید به عنوان یک روش مستقل در نظر گرفته شود، بلکه یک روش حمایت کننده است. در واقع نوروفیدبک معجزه نمی کند، اما در کنترل عواطف و انجام موفق کارها به شما کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *