مشاوره ترک مواد مخدر گنبد – مرکز مشاوره نوروفیدبک رسپینا

مشاوره ترک مواد مخدر گنبد

مرکز مشاوره رسپینا در ایام نوروز خدمات روانشناختی برای همشهریان گنبد بصورت حضوری و تلفنی (آنلاین) در استان گلستان شهرستان گنبد برگزار می کند.

موسسه مشاوره رسپینا در زمینه خدمات مشاوره ای در استان گلستان شهرستان گنبد کاووس فعال می باشد.

مرکز مشاوره رسپینا با تفکری نو و خلاق در خدمت هم شهری های عزیز در استان گلستان شهرستان گنبد کاووس در زمینه مشاوره ترک اعتیاد می باشد.

اعتیاد به مواد مخدر مانند هروئین، شیشه، مورفین، تریاک، بوپرنورفین، حشیش، ماری جوانا، کرک، گل، شیره، متادون، ترامادول، الکل، یکی از بزرگترین معضلات دنیا که در هر جامعه عده ای از افراد خاص به مصرف آن گرایش داشته و به نوعی از آن رنج می برند. عوارض ناشی از مصرف مواد مخدر بر سلامت فرد، زندگی اجتماعی، روابط عاطفی، امنیت، اقتصاد و رشد فرهنگی جامعه نقش مخربی دارد.

متأسفانه گرایش و میل افراد از نوجوانان گرفته تا بزرگسالان امروزه روند رو به رشدی داشته است. همانطور که این روند در سوء مصرف مواد مخدر افزایش یافته از سوی دیگر مسئله ترک مواد مخدر نیز مورد توجه مسئولین کشوری، بیماران مصرف کننده مواد مخدر، خانواده ها و همچنین پزشکان و روانشناسان متخصص در این زمینه قرار گرفته است.

برخی از دلایل اعتیاد

علل های بیشماری برای قصد به سوء مصرف مواد مخدر ذکر شده است که در ادامه برخی از آنها را ذکر می کنیم:

  • محیط زندگی
  • فقر فرهنگی
  • فقر مالی
  • دوستان معتاد
  • شکست عاطفی
  • عدم موفقیت های تحصیلی
  • مشکلات روانشناختی

گام اول برای ترک مواد مخدر اراده و تصمیم فرد است که با مشاوره های روانشناختی و حمایت های عاطفی خانواده این مهم میسر می شود.

اکثر معتادین به مواد مخدر از استرس مرحله خماری و پیامد های آن از قدم برداشتن بسوی ترک اضطراب دارند. چرا که در این مرحله علائمی مانند بدن دردهای شدید، تعریق شبانه، افزایش ضربان قلب، تشویش و استرس در فرد بروز می دهد.

مرکز مشاوره رسپینا با تفکری نو و خلاق در خدمت هم شهری های عزیز در استان گلستان شهرستان گنبد کاووس در زمینه مشاوره ترک اعتیاد  می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *