مصرف شکلات چه تاثیری در انسان خواهد داشت؟ – مرکز مشاوره نوروفیدبک رسپینا

مصرف شکلات چه تاثیری در انسان خواهد داشت؟

بهترین موسسه کنکور گنبد کاووس،؟ موسسه مشاوره تحصیلی و کنکور رسپینا در استان گلستان گنبد کاووس فعال می باشد.

مرکز مشاوره تحصیلی سوپر رسپینا با تفکری نو و خلاق در خدمت هم شهری های عزیز در استان گلستان شهرستان گنبد کاووس می باشد.

آموزشگاه کنکور و تحصیلی رسپینا در حوزه های تحصیلی کنکور، آموزش و پرورش ، انتخاب رشته در استان گلستان ، گنبد کاووس ، مینودشت، گالیکش، کلاله، آزادشهر، علی آباد خدمات مشاوره ارائه می دهد. مشاوره تخصص ماست.

محققان در دانشگاه استرالیای جنوبی طی یک پژوهش به این نتیجه رسیده اند که مصرف شکلات در عملکرد شناختی مغز تاثیر مثبت خواهد داشت،
طی پژوهش‌های انجام شده در سالهای گذشته، محققان دریافتند که خوردن کاکائو می‌تواند به کم کردن وزن، کاهش فشار خون و حتی کاهش خطر ابتلا به حملات قلبی کمک کند؛ اما یک یافته جدید در پژوهشی نوین که توسط یک تیم از دانشمندان انجام شده، نشان می‌دهد که مصرف شکلات باعث افزایش هوش می‌شود.
آنتی اکسیدان های موجود در شکلات تلخ باعث گردش بهتر جریان خون و در نتیجه تغذیه رسانی هر چه بیشتر مغز می شود. به همین دلیل با تغذیه بهتر مغز بخش پسین آن که به بینایی اختصاص دارد بهتر عمل می کند. علاوه بر دیدن، حساسیت به نور و واضح بودن تصویر در تشخیص هر چه بهتر محیط پیرامون از عوامل مهم سلامت بینایی چشم ها محسوب می شود.
شکلات و کاکائو سرشار از فلاونوئید هست. فلاونوئیدها دارای اثرات قوی آنتی اکسیدانی و ضد التهابی هستند که سبب کند شدن فرآیند کاهش توانایی مغز در اثر افزایش سن می‌شود. فلاونوئیدها سبب بهبود خون رسانی به مغز شده و در افزایش حافظه و توان یادگیری نقش مهمی دارند. از مکانیسم‌های احتمالی اثرات فلاونوئیدها در عملکرد مغزی، تمایز و شکل‌گیری حافظه می‌باشد.
به گفته این محققان مصرف شکلات‌های تلخ همچنین برای بیماران دیابتی بیشتر توصیه می‌شود و نیز ریسک حملات قلبی را کاهش می‌دهد.

شکلات سیاه بسیار مفید تر از شکلات شیری است چرا که:

✅خشکی پوست را درمان می کند
✅از پوست برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند
✅پوست را جوان میکند
✅علائم آکنه را درمان میکند
✅خشکی لب را برطرف میکند

مرکز مشاوره تحصیلی سوپر رسپینا با تفکری نو و خلاق در خدمت هم شهری های عزیز در استان گلستان شهرستان گنبد کاووس می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *